Statistika 2009

30. 12. 2009
Bilancovat mohou už teď i hasiči Pardubického kraje. Sice do konce roku 2009 zbývá ještě několik hodin a statistika se může ještě i výrazně změnit, přesto čtenářům našeho webu již nyní nabízíme trochu čísel ze statistiky.Hasiči Pardubického kraje v roce 2009 likvidovali 645 požárů, což je o 66 požárů méně než v roce 2008.
Mezi největší požáry lze zařadit požár rodinného domku v obci Spojil, kde se škoda vyšplhala na 4,9 milionů korun. K požáru došlo 15. února a na operační a informační středisko hasičů byla událost ohlášena v 6.55 hodin. Hořelo v novostavbě, která byla přibližně 3 roky užívána. Na místě zasahovaly také dobrovolné jednotky hasičů ze Sezemic a Spojila. Případ byl předán kriminalistům.
V červenci zasahovali hasiči u požáru kombajnu u obce Krasíkov, okres Ústí nad Orlicí. Plameny tady způsobily škodu za 5 milionů korun.Jeden z největších požárů letošního roku způsobil blesk. Bouřka, která se přehnala v noci z neděle 2. srpna na pondělí 3. srpna, způsobila opravdu nemalé škody. Blesk, který udeřil po půlnoci do nově zrekonstruovaného domu v Třebosicích na Pardubicku, způsobil škodu za 7 milionů korun. U požáru zasahovaly jednotky profesionální ze stanice Chrudim a Pardubice a dobrovolné jednotky hasičů z Chrudimi, Třebosic a Heřmanova Městce.. Uchránit se podařilo hodnoty za 3 miliony korun.Hasiči v Pardubickém kraji zasahovali v roce 2009 u 1235 dopravních nehod. V porovnání s rokem 2008 je to o 182 výjezdů méně.

Na další čísla ze statistiky, do které se počítají i technické a technologické pomoci nebo úniky nebezpečných látek, technické havárie či živelní pohromy nebo plané výjezdy si počkáme až se za pár hodin uzavře rok 2009.

Převzato z http://www.hzspa.cz/